GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Yönetim Kurulu Duyurusu

DEĞERLİ ORJAN'LILAR;

Dünyayı sarsan korona virüs (Covid-19) salgını sebebi ile bütün ülkelerde olduğu gibi ülkemiz insanları da her yaştan olmak üzere çok zor günlerden geçmekteyiz. Geçirdiğimiz bu günleri özetlemek gerekirse, hiç bir şeyin ne tadı kaldı nede tuzu kaldı.

Elimizi uzattığımız her şeye korkarak uzanıyor ve korkarak elimizi geriye çekiyoruz. Ama buna rağmen kısıtlı hareketler ile yinede yaşamımızı sürdürmek zorundayız.

Bu zor yaşamımızı daha da zorlaştırmamak için bazı kötü alışkanlıklarımızı terk etmek ve sitemizde çalışarak bizlere hizmet etmekte olan elemanların işlerini yapmalarında kolaylık sağlamak için çevremize dikkat edilmesini özellikle çevrenin kirletilmemesi için özen gösterilmesini, mutlaka maske kullanılıp güvenli mesafe kurallarına riayet edilmesini, maskelerin asla yerlere atılmamasını, bireysel hijyene ehemmiyet verilmesini her yaştaki bütün üyelerimizden rica ediyoruz.

Bu vesile ile ORJAN sitemizin gelecekteki günleri hakkı'nda kısaca bilgi vermek isteriz;

Bilindiği üzere Edremit ve Burhaniye'ye doğal gazın gelmiş olması sebebi ile ORJAN sitemiz sakinlerinden evlerine doğalgaz bağlatmak isteyen üyelerimizden geçen yıl kısa bir süre içinde toplamış olduğumuz imzalar (1023 imza) doğalgazın dağıtımını yüklenmiş olan AKSA firmasına yönetimimiz tarafından iletilmişti.

25/06/2020 tarihinde Aksa firması yetkilisi ile yapmış olduğumuz görüşmede önümüzdeki günlerde en geç Eylül 2020 ayı içinde yetkili ve görevli teknik elemanlarını göndererek doğalgazın site içindeki dağılımına ait tespitlerin yapılacağını ve bu tespitlere dayalı olarak doğalgazın site içi Dağılım projesinin yapılacağını ve yapılacak olan bu projeye dayalı olarak 2021 yılı iş (yatırım) programına alınacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Burhaniye belediye başkanlığının, belediye meclisi kararına göre site içi doğalgaz dağıtımındaki altyapı giderlerine katılmama kararı aldığını ve bu konuda Bahçelievler mahallesindeki Kemer sitesi sakinlerinin büyük ısrarlarına rağmen, belediye meclisi kararı sebebi ile doğalgaz dağıtım projesinin site içi dağıtım üst yapı giderlerine katılmadığı ilgili firma yetkilisi tarafından bizlere bildirilmiştir.

Bu durumda firma; cadde ve sokaklarda kazacağı kanallara borularını döşeyecek, kazıdan çıkan malzeme ile kanalın üstünü örtecek ama dolgunun sıkıştırma, yolun tamiri veya yeniden yapılmasını kooperatifimize bırakmış olacaktır.

Önümüzdeki günlerde Baski Gn. Müdürü ile de aramızda bir toplantı yapılacak olup çıkan sonuçlar bilahare sayın üyelerimize ayrıca duyurulacaktır.

Saygılarımızla
Orjan Yönetim Kurulu

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR