GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Yeni Minare İnşaatı Durakladı

2001 Yılı depreminde zarar görerek çatlaklar oluştuğu ve zamanla 2-3 derece eğildiği için yıktırılan Orjan cami minaresinin yapımı gece gündüz demeden hızla ilerlerken ramazan ayının ikinci yarısında her nedense durdu.
Dernek yöneticilerinden Sayın Şeref Kaya Demirbaş'ın yakın ilgisi ile gerekli malzemesi satın alınan, işin ehli ustası bulunan, cami avlusunda taşları dökülen, dökülmüş taşların muntazaman sulaması yapılan ve nihayet örülmesi başlanan minare inşaatına bir süredir ara verildi. İlgililerden bu konuda bir açıklama gelmezken kendi aralarında konuşan cemaate göre minareci ustalar aynı anda 3 minareye birden başladığı için Orjan minaresinin yapımına ara vermek mecburiyetinde kalmışlar.
Site sakinleri "Yeter ki kaza bela olmasın, geç olsun güç olmasın" diyerek şimdilik oluşan gecikmenin çok önemli olmadığını belirtiyorlar.
Minarenin yapım aşamasını gösteren ve inşaat ilerledikçe yeni çekilecekler de eklenecek olan fotoğraf albümüne ulaşmak için lütfen burayı TIKLAYINIZ. 24.09.2009
 

Yeni Yapılan Minare.
 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR