GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Teşekkürler

Sayın Orjan'lılar;
Bilindiği üzere biz 65 yaş üzeri olanlar dışarı çıkamıyor ve bir çok işimizi bir başkasına yaptırmak mecburiyetinde kalıyoruz.

Öte yandan, yine bir çok resmi kuruluş, stk, hatta şahıslar çeşitli iletişim araçları ile yaşlılara yardım edeceklerini ilan ediyorlar. Sokağa çıkma yasağından önce sağlığımı korumak için maske bulamadığım ilçemizde bu kere dışarı çıkmadan devlet gücüyle temin etmek maksadıyla bugün bazı girişimler yaptım ve sizleri de bilgilendirme gereği duydum.

Öncelikle Burhaniye Belediyesi kriz masasının 444 95 10 numaralı telefonunu arayarak ihtiyacım olan maske talebinde bulundum, telefonda görüştüğüm görevli bayan ellerinde maske olmadığını ancak 65 yaş üzeri olanlara ücretsiz olarak dağıtılmak üzere geldiğinde adresime getirebileceklerini fakat zaman-süre veremeyeceğini söyleyerek iletişim bilgilerimi aldı.

İkinci olarak 156 jandarmayı arayıp aynı talebimi ilettiğimde Burhaniye Vefa Destek Hattının 266 422 20 99 numaralı telefonunu aramam ifade edildi.

Verilen bu numarada karşıma gayet nazik bir hanımefendi çıkarak isteğimi dinledikten sonra ücretsiz olarak verebilecekleri maskeleri olmadığını, bedelini ödemem halinde eczaneden aldırarak adresime gönderebileceklerini belirtti.

Zahmet olacağını ancak ödeme yapmaya hazır olduğumu söylemem üzerine TC kimlik numaram, isim, telefon ve adres bilgilerimi alarak hemen yönlendirme yapacağını ifade etti.

5 Dakika sonra Burhaniye Kaymakamlığından arayan nazik ve güzel Türkçesiyle bir bey böyle bir talebimin olup olmadığını, maske adet fiyatının 5.-TL olduğunu ve kabul edip etmediğimi sordu. Kabul etmem üzerine arkadaşları size yolluyorum dedi.

10 Dakika sonra Kaymakamlığa ait araç ile bir hanımefendi gelerek maske bedeli olan (5x10=50 TL) alıp maskeleri getirmek için yanımdan ayrıldı.

Yarım saat sonra aynı hanımefendi kasa fişi ekinde maskelerimi evime getirerek güler yüzle teslim etti.

Teşekkürler Burhaniye Kaymakamlığı, teşekkürler vefa destek organizasyonu, teşekkürler emeklerini esirgemeyen güzel insanlar.
(Kaya Keten 25.03.2020)

Maske

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR