GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Sokak Köpekleri Toplandı

Sahipsiz sokak köpeği

Son zamanlarda sayıları hızla artan ve bir çok site sakinimizin şikayetine ve mağduriyetine yol açan başıboş sokak köpekleri belediye ekiplerince toplanarak götürüldü.

Burhaniye belediyesince oluşturulan özel bir ekip tarafından hayvanlara eziyet edilmeksizin yapılan uygulama ile Orjan sokaklarında sürüler halinde başıboş dolaşarak çoğu site sakinini korkutan, geçmişte bazı site sakinlerine saldırarak zarar veren ve devamlı şikayet konusu olan köpeklerin önemli bir miktarı yakalanarak Burhaniye belediyesine ait hayvan barınağına götürüldü. İlgililerden hayvanların itlâf edilmeyeceği aşılarının yapılıp gözlem altında tutulacağı öğrenildi.

Bu temizlik işleminden sonra bazı site sakinleri ilk defa bu gece rahat bir uyku uyuduk, gece sokakta korkmadan dolaşabildik, misafirliğe gidip geri dönebildik, derken, bazı site sakinleri ise benim baktığım köpeği de götürmüşler, bu garip hayvanlardan ne istiyorlar diye aksi yönde tepkilerini dile getirdiler, bazı Orjan'lılar ise bu uygulama daha öncede yapılmıştı, giden köpeklerden boşalan alanlara çok kısa süre içinde civardan yenileri gelecektir değişen sadece köpeklerin renkleri, cinsleri, isimleri olacaktır dediler. 17.04.2009

 

   
 

Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!

TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR