GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Seçimler Yaklaştıkça Çalışmalar Hızlandı

Belediye (Yerel) seçimler yaklaştıkça tüm yurtta olduğu gibi Burhaniye'de de seçim yatırımı çalışmaları hızlandı. Başkan Akova gece gündüz demeden çalışıyor seçmenlerinin gönlünü kazanmanın yollarını arıyor, işte bu çalışmalardan bazıları.

Belediye Çevre Sağlığı ekibince, Veteriner nezaretinde başlatılan anaç sivrisinek mücadelesi sürdürülüyor.
İlçenin çeşitli mahallelerinde yapılan çalışmalarda, kanalizasyon bacaları, bina bodrumları, kuyu ve fosseptikler, bitmemiş inşaatlar, terkedilmiş binalarla ahırlarda ilaçlanarak yaz sezonu için gereken önlemler şimdiden alınıyor.
Belediye Veterineri Avni Korkmaz, Kış Kontrol Çalışmaları kapsamında 15-30 gün aralıklarla yapılan ergin ve larva mücadelesinin, yaz aylarında karşılaşılacak popülasyonun büyük ölçüde çökmesine neden olduğunu söyledi.

Belediye tarafından yapılan Pazar yeri kapalı alan çalışmalarında son aşamaya gelindi. Çelik konstrüksiyonların yapılmasından sonra şimdi de üzerilerinin kapanmasına başlandı. TARİŞ’in bahçesinde bulunan eski zeytinyağı fabrikasından yıkımı karşılığı alınan çelik konstrüksiyonların pazaryerinin kapanması için kullanılmıştı. Körfezin en büyük pazaryerlerinden biri olan Burhaniye pazaryerinde ilk etapta 1600 metre kare olan C blok ve köylü pazarının üzeri kapatılıyor. İkinci etapta ise yine Belediye imkânları ile toplam 4800 metre kare olan A ve B blokların üzeri kapanacak. Kaplamalarının bitmesinden sonra daha modern bir görünüme kavuşacak olan pazaryerinde sergi açan pazarcı esnafı ve vatandaşlarda rahat edecekler. Belediye tarafından üzeri kapatılan pazaryerinde sergi açan pazarcı esnafı yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetlerini bizler yağmur çamur yaz kış demeden sergilerimizi açan esnaflarız. Her Pazar gelişimizde saatlerce branda açmak için uğraşıyorduk buda çirkin bir görüntü oluşturuyordu. Belediyemizin başlattığı pazaryeri çalışmaları bizleri çok mutlu etti. dediler.

Belediye tarafından yaptırılmakta olan (Sanayi Girişindeki) Karınca deresi üzerindeki köprünün ilk etapta hazırlanan prekast kirişlerinin 12 adeti vinç ve kalabalık bir ekiple yerlerine kondu.
İzmir’de hazırlanarak Tırlar la Burhaniye’ye getirilen prekast kirişler Burhaniye Fen İşleri Müdürlüğü Mühendislerinin gözetiminde ve İzmir’den gelen ekipler tarafından yerlerine kondular ilk etap olan 12 adet prekast kirişlerinin yerlerine konmasını çok sayıda vatandaşta ilgiyle izledi.
İkinci etapta konulacak kirişlerinde hazırlandığı belirttirilirken önümüzdeki günlerde yerlerine konacağı ve ardından köprünü tabla betonlarının döküleceği bildirildi.
Köprünün bir yandan yapımı sürerken yol dolgularına da başlandı. Çalışmalarını hızlandıran Burhaniye Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri çalışmalarını mesai gözetmeksizin sürdürüyorlar.

Öte yandan Burhaniye Belediye başkanlığına adaylığını koyan ve Başbakan tarafından Burhaniye için AKP adayı olduğu açıklanan Burhaniye Ticaret Odası başkanı Rıza Papuçcuoğlu'nun görevinden ayrılmasından sonra yapılan Ticaret Odası seçimlerinde oda yönetim kurulu değişti.
Burhaniye Ticaret Odası başkanlığına Burhaniyeli tanınmış başarılı iş adamı Hüseyin Sarıbaş oyların tamamını alarak seçildi.

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Hüseyin Sarıbaş;
Melih Bağcı, Ünsal Çalışkan, Müjdat Bahadır, Tunay Yanbakan, Orhan Müsait, Recep Şahin, Remzi Solak, Taşkın Bayrak, Erdoğan Köybaşı, Memduh Mutlu, Ramazan Yaşar, Alptekin Uysal, İbrahim Sağdıç, Hülya Özdemir, Baki Demirtaş, Fahri Üzümkuşu, Mustafa Aysel, Alaattin Yılmaz, Ali Yavuz.

Bizde eski oda başkanı Rıza Papuçcuoğlu'na çalışmalarından dolayı teşekkür eder, yeni başkan Hüseyin Sarıbaş'a başarılar dileriz. 04.02.2009
 

İlaçlama Pazaryeri
   
Köprü İnşaatı Hüseyin Sarıbaş

 

   
 

Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!

TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR