GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Ne Var, Ne Yok?

Covid-19 nedeniyle en kalabalık kış aylarını yaşayan Orjan'da evlerinin mantolamalarını yaptırıp balkonlarını kapatan, klimalarını taktırıp, odununu, kömürünü alan site sakinleri büyük şehirlerin yükselen tehlikelerinden uzak, sade ama daha güvenilir bir ortamda bu sıkıntılı günleri geçiriyor.

Sokaklar, caddeler eskiden olduğu gibi boş değil, park etmiş araçlar, tüten bacalar, geceleri ışıl, ışıl yanan ev ışıkları Orjan'da bu yılın kendiliğinden oluşan görüntüsünü oluşturuyor.

Resmi makamlarca alınmış pandemi tedbirlerine az sayıda yapılan ihlaller dışında büyük ölçüde uyulurken hemen her sokakta yerlere atılan maskelerle sınıfta kaldığımız görülüyor.

Havanın güzel ve güneşli olduğu zamanlarda sahilde yürüyüş yapanlar, banklarda oturarak denizi seyrederken sessizliğin sesini dinleyenler, güneşin faydalı ışınlarından yararlanırken, köpeğini gezdiren, torunu ile oynayan, kıyıdan balık tutmaya çalışanlar Orjan'ın bol oksijenli temiz havası yanında huzurun keyfini çıkarıyor.

Atatürk bulvarı üzerindeki Özgür marketin manav reyonu açmış olması bilhassa dışarıda geçirecekleri zamanları çok sınırlanmış olan 65 yaş üzeri site sakinlerine ilaç gibi gelirken, haftanın çarşamba ve cumartesi günlerinde de kamyonet ile site sokaklarında dolaşılarak dükkan harici satış yapılmaya başlanacak olması site sakinlerine verilen hizmete bir faydalı ilave daha yapmış oluyor.

Kooperatif işçileri yerleşkemiz içinde budama ve temizlik işleri ile uğraşıyor olup, demir atölyesinde Yahya usta sezona hazırlık olarak an itibariyle kaynak aşamasında olan 20 adet oturma bankı yapıyor.

Marketlerimizin, eczanemizin, sağlık ocağımızın kesintisiz faaliyeti yanında cafelerimiz site sakinlerine paket servis düzeyinde hizmete devam ediyor.

Aklını Orjan’da bırakıp tekrar gelmek üzere istemeye, istemeye kışlık evlerine dönmüş ve özlemiş olanlara duyurulur. (Kaya Keten 04.12.2020)

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR