GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Kaçak Elektrik

KAÇAK ELEKTRİK KULLANANLARIN veya NİYET EDENLERİN DİKKATİNE!

Kaçak Elektrik

Kaçak elektrik kullanımı dolandırıcılık kapsamına alındı. Bu suçu işleyenlere verilen hapis cezası 5 yıla yükseltilirken, çocukları da devlet memuru olamıyor. Elektrik hırsızlığı yapan üniversite mezunları da, yedek subay olma hakkını yitirerek, askerlik görevlerini 15 ay er olarak yapmak zorunda kalıyor. Enerji Bakanı Hilmi Güler, düzenlediği basın toplantısında, kayıp ve kaçakların önlenmesine yönelik aldıkları tedbirlere ilişkin bilgi verdi.
Akla hayale gelmeyen yöntemlerle kaçak elektrik kullananları engellemeyi başaramayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, daha sert yaptırımlara başvuracak. Elektrik hırsızlığı yapanlara hapis cezası verileceğini hatırlatan Enerji Bakanı Hilmi Güler, bu suçun cezasının 2 ve 5 yıl arasında hapis olacağını açıkladı. Güler `Artık kaçacak yeriniz yok` dedi. Güler, 200 bin kişinin de nitelikli hırsızlıktan yargılandığını belirterek kaçak elektrik kullananları, TEDAŞ, bütün hilelerinizi biliyor` diye son kez uyardı.
Elektrik hırsızlığına Yargıtay da isyan etti, Yargıtay 6. Ceza Daire Başkanı Mustafa Aydın, Türkiye'de "elektrik hırsızlığı" suçunun korkunç boyutlara ulaştığını belirterek bundan endişe duymaya başladığını söyledi.
Aydın, 'elektrik hırsızlığı' nedeniyle, devletin milyarlarca dolar zarar ettiğini ve bundan tüm Türk halkının zarar gördüğünü kaydetti.
Elektrik hırsızlığıyla ilgili temyiz incelemesinin kendi dairesinde yapıldığını hatırlatan Mustafa Aydın, "Elektrik hırsızlığından ülkenin dört bir yanından her gün onlarca dosya temyiz incelemesi için bize geliyor. En saygın işadamından tutun, bürokratına, öğretmenine, sanatçısına, memuruna, işçisine ve öğrencisine varıncaya kadar Türkiye'de binlerce insan elektrik hırsızlığı yapıyor" ekonomik kriz ve doğalgaz ücretleri sebebiyle de her geçen gün işlenen suç çığ gibi büyüyor dedi.

 

   
 

Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!

TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR