GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Hayvan Dostluğu Sorumluluk İster

Sayın Orjan'lılar
Site komşumuz Orhan Aytaç beyin sizlerden gelenler bölümüne göndermiş olduğu yazıda haklı olarak değindiği ve maalesef acı bir gerçek olan sitemiz içindeki sahipli-sahipsiz hayvancıkların durumu bilhassa kış aylarında insanlar çekildikten sonra içler acısı bir hal almakta hayvanlar adeta bir birlerini yemektedir ve ne yazıktır ki bu hayvanların bir çoğu sahipleri tarafından Orjan'da veya komşu sitelerde terk edilen, sokağa atılan eski sevgili evcil hayvanlarıdır.

Sevgiden yoksun, başını sokacak bir yuvası kalmamış, açlığa mahkum edilmiş bir çok hayvan Orjan sokaklarında kol gezmektedir, lütfen bu konuşamayan ama için için ağlayan hayvan dostlarımıza bu sonu reva görmeyin, terk etmeyin, sorumluluğunuzu unutmayın. Lütfen bu yazının tamamını okuyun ve lütfen uygulayın.

Hayvan Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:
• Belediye sınırları içinde süs, bekçi veya av maksadıyla beslenen köpekler Belediye ye tescil ettirilmeli, buna mukabil marka alınmalıdır.
• Sahipli ve belediye ye kayıtlı köpeklere senede bir kez kuduz aşısı yaptırmak mecburidir.
• Hayvanları Koruma Kanunu Madde 5: Hayvan sahipleri sahip oldukları hayvanlardan kaynaklanan çevre kirliliği ve insanlara verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olup, zamanında ve yeterli seviyede tedbir alınmamasından kaynaklanan zararları tazmin etmek zorundadırlar.

Hayvanları Koruma Kanununu Okumak İçin Tıklayınız

Yavru Kedi Dostumuzun Yaşam Hakkına
Sahip Çıkalım
Kısırlaştıralım
Aşılatalım
Yaşatalım
Yavru Köpek

   
 

Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!

TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR