GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Orjan'ın Halleri!!

Orjan sahilinden ekmek parası için balık yemi olan mamun çıkaran karı-koca bir çift, daha çok av, daha az uğraşı, az zamanda fazla ürün elde edebilmek için  teknolojiyi kullanıyor. Aynı sularda eskilerde, bu işi yapanlar çamuru-balçığı kürekle alt-üst ederek su üzerine çıkan mamunları toplarken şimdilerde kompresör veya su pompası kullanılarak iş kolaylaştırılıyor.

Soğuğa aldırmadan alın teri ile geçimlerini sağlayan bu uyumlu çifte kolaylıklar, sahilimizde nasiplerini arayan balıkçı komşularımıza rast gelmesini diliyor ve başımızı karaya çevirdiğimizde Orjan bahçelerinde birbirinden güzel çiçeklerin açmaya başladığını, reçellik turunçların iyice olgunlaştığını, sitenin olmazsa olmazları olan kedilerin köpekten kaçınca ağaca çıktığını, mamasını bitirince o minicik dile ile yalandığını, yemek kavgasında kulağından yara aldığı için acılı gözlerle baktığını görüyoruz.

İsterseniz ve imkanınız varsa, sizde yola çıkın! Gürültülü kentten uzaklaşmak, soluk almak, sessizliği dinlemek, kendinizle olmak, hafif bir spor yapmak, ya da sadece alıp başınızı gitmek istediğinizde Orjan'a gelin. Çiçekler, sevimli kediler, okşanmayı bekleyen köpekler ve sizin için şarkı söyleyecek kuşlar burada sizi bekliyor. (Kaya Keten 12.01.2020)
 

Mamuncu Mamuncu
   
Balıkçılar Çiçek
   
Çiçek Çiçek
   
Çiçek Kedi
   
Kedi Kedi
 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR