GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Dalyan

Duyarlı bir üyemizin telefon ile bildirdiği "Hamdi Türe köprüsünün orada çalışma var derede iş makineleri, kamyonlar gördüm her halde derenin temizliği başladı" ihbarı üzerine gittiğim mahalde karşılaşılan manzara bambaşka çıktı.

Edremit deresinin deniz tarafındaki ucunun kapatıldığı, biriken pislikler arasında son nefeslerini veren balıklar olduğu, bir kenarda duran ve halâ motoru sıcak olan iş makinesinin varlığı, derenin kapatılan ağzını el ile bir miktar açan 2 vatandaş görülürken fotoğraflarının çekilmesini istemeyen 4-5 kişi hayretler içinde bakarak olanı biteni anlamaya çalışıyorlardı.

Kimisi ölen ve ölecek balıklara hayıflanıp, kimisi 5-10 kodaman temiz denize girsin diye derenin ağzı kapatılıyor, kimi si ise, bu ne mantık dır, bu su akmazsa burada kokudan sivrisinekten durulmaz diyerek tepkilerini dile getiriyorlardı.

Çalışan olmadığı için bilgi alınamadığından işin aslı öğrenilemezken maalesef balık ölümleri devam ediyor. Temennimiz bir mecburiyet sebebiyle geçici olarak kapatılmış olsun ve en kısa zamanda açılarak su sirkülasyonunun sağlanmasıyla ölüm yerini tekrar yaşama bıraksın.
(Kaya Keten 17.07.2020)
 

Dalyan Dalyan
   
Dalyan Dalyan
   
Dalyan Dalyan
 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR