GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Bildiri

Önümüzdeki dönem için yönetime aday olduklarını açıklayan gruplardan sayın Aydın İyice ve arkadaşları 11 Ekimde yapılacağı ilan edilen genel kurul öncesinde aşağıdaki bildiriyi yayınlayarak Baski ve kanalizasyon işi için Orjan kamu oyunun dikkatini çekti. (Kaya Keten 01.09.2020)

Sayın Orjan'lı Komşularımız,

11 Ekim 2020 tarihinde yapılması muhtemel 42. Genel kurulumuzda görüşülecek gündem maddeleri arasında bulunan kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi için yatırımlar kalemi, BASKİ tarafından karşılanacağı beyan edilmiş olup, devamında BASKİ ile Orjan yönetimi arasında yapılacak, çerçevesi belli olmayan bir protokol ile ödeme planına bağlanması için mevcut yönetim bizlerden yetki istemektedir.

Şimdi soralım:

- BASKİ’nin altyapıyı yenileyeceği, bedelini kooperatife, dolayısıyla üyelere yansıtacağı bir protokolden önce, her üyenin altyapı için maksimum ve minimum kaç lira ödemesi gerektiğini bilmesi, buna göre protokole yetki vermesi veya vermemesi gerekmiyor mu?

Yönetime aday grubumuzca aşağıdaki hususların mevcut yönetimce netleştirilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Protokol yapma yetkisinden önce:

- Alt yapı yenilenmesinin fizibilitesinin yaptırılması, mali boyutunun belli olması (fiyat geçerliliğinin en az iki yıl olması),
- Protokolden önce BASKİ’den bu işin keşif özetinin istenmesi,
- Protokol metninin mutlaka bir hukukçu tarafından da incelenmesi (site avukatı dahil),
- Altyapı konusunda deneyimli firmalar ile de görüşülmesi, öncelikle olayın mali boyutu, yapım süresi, garanti süresi, bakım-onarım gibi konularda bilgi ve teklif alınması,
- Sitemizde bulunan altyapı ile ilgili; İnşaat Mühendisi, İnşaat Teknikeri, orta ölçekli müteahhitlik işleri ile uğraşan ve hukukçulardan oluşan bir komisyon kurulması.

Ve yukarıdaki hususlar netleştikten sonra, konu hakkında genel kurulun karar vermesi daha isabetli olacaktır diye düşünmekteyiz.
Tüm Orjan'lıların bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

42. OLAĞAN KONGREDE YÖNETİME ADAY ADAYI
AYDIN EYİCE VE GRUP ARKADAŞLARI

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR