GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Aidatları Kimler Ödemelidir

Bildiğiniz gibi her Orjan üyesi genel kurullarda tespit edilen miktarlar doğrultusunda aylık aidat ödemektedir, yine genel kurul kararına dayanarak aidatını geciktiren üyelerden her yıl tespit edilen oran miktarında gecikme cezası (Faiz) alınır. Alınan bu aidat sitenin bakım, temizlik, aydınlatma, güvenlik, peyzaj ve küçük onarımlarında vs kullanılır, yeni yatırımlar, büyük onarımlar ve demirbaş alımları için üyelerce aidat haricinde ek ödemeler yapılır. Bu mantık diğer bir deyiş ile düzen devamlı oturduğumuz site ve apartmanlar için de geçerlidir orada da tıpkı Orjan da olduğu gibi ister mülk sahibi isterse kiracı olalım tespit edilen aidat mecuru kullanan kişi veya kurum tarafından yöneticiye veya banka hesabına ödenir.
Peki; Neden aidat Orjan dışındaki yerleşkelerde kiracı, mal sahibi ayırımı yapılmadan tahsil edilir, çünkü verilen hizmeti mülkü kullanan kişi ister mal sahibi olsun, isterse kiracı olsun aynı oranda almaktadır. Öyle ise aidat tahakkukunda hizmetten faydalanın sıfatının bir önemi yoktur.
Peki; Orjan'da bulunan Emlakçi, Kasap, Erkek Berberi, Market, İnternet Cafe, Bayan Kuaförü, Fırın, Bisikletçi, Su Tesisatçısı, Ceylan Market, Tuğra Market, Cafe Selçuk, Rakı Bar, Büyük gazino kompleksi kiracılarımız olarak yukarıda bahsedilen bakım, temizlik, aydınlatma, güvenlik, peyzaj ve küçük onarımlarından faydalanmamakta mıdırlar?
Tabii ki hizmet Orjan'da da ayırım yapılmadan tüm siteye verilmekte yani sitenin tamamı aydınlatılmakta, güvenlik birimleri koruyabildiğince her yeri-her kesi korumakta, kiracı veya üye ayırımı yapılmadan her yerin çöpü alınmakta, her noktada çiçek yetiştirilmekte, bakım yapılmaktadır. Sitenin tesislerinden yalnız üyeler değil kiracılar ve yakınları da faydalanmakta, kiracılarımız hiç bir ayrım yapılmadan bizden bir kişi olarak aramızda yer bulmaktadır.
Bu durumda Orjan Tatil Sitesinin mevcut ve ileride değişecek yeni kiracılarının tıpkı bizler gibi aidat ödeme zorunluluğu vardır, yönetici ve deneticilerimizin bu konuyu enine boyuna inceleyerek devam ede gelen bu hatalı uygulamaya son vermesi gerekmektedir. Yapılacak ilk genel kurulda hakkaniyet esasları dahilinde tespit edilecek miktarlarda kiracılara da aidat ödemesi için gündem maddesi oluşturmak, konuyu görüşerek karar altına almak vazgeçilmez bir zorunluluktur.
Bu uygulama ile elde edilecek gelir yabana atılmayacak boyutta olduğu kadar, üyelere yapılan bir haksızlığında önüne geçilmiş olunacaktır. 14.09.2009

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR