GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Cumhuriyetimiz 97 Yaşında

Hareketli Gif

SİZLERDEN GELENLERİN KONUK YAZARI
SELÇUK DULKADİROĞLU
28.10.2020

Sayın Kaya Keten;

Ekte sunduğum Cumhuriyetimiz ile ilgili yazımın web sitemizin "Sizlerden Gelenler" bölümünde yayımlanmasını saygılarımla rica ederim.

Selçuk Dulkadiroğlu

CUMHURİYETİMİZ 97 YAŞINDA

Cumhuriyet milli iradenin adil terazisinde seçimle tartıldığı demokratik bir sistemdir. Yönetimlerin en hakçası en asili, en duyarlısı, en yansızı Cumhuriyettir. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi Cumhuriyetin özüdür.

29 Ekim 1923 genç Türkiye'nin varlığını, birliğini, kimliğini tüm dünyaya haykırdığı, milli benliğini bulduğu, milli iradenin perçinlendiği kutsal bir gündür. Yüce Türk milletinin tarih boyunca kurduğu 16 devlet içinde en gelişmiş demokratik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyetidir.

Üç kıtada hüküm sürmüş Osmanlı imparatorluğunun yıkılmaya yüz tutmuş çaresiz zamanında M. Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarıyla aziz şehitlerimizin can verip kan akıttığı Anadolu toprağı, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Türklüğün gururu ve yıkılmaz kalesi olmuştur.

Yüce Atatürk 19 Mayısı Türk gençliğine, 23 Nisanı Türk ve dünya çocuklarına, 30 Ağustosu Mehmetçiğe ve 29 Ekimi de Türk milletine armağan etmiştir.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşacaktır". "Gençler; Cumhuriyeti bizler kurduk, onu koruyup yaşatacak sizlersiniz" diyen Atatürk'ün yedi düvele baş kaldırıp bin bir yokluk ve zorluklarla kurduğu Cumhuriyetimiz dünya durdukça yaşayacaktır.

"Siz ona Atatürk diyorsunuz, biz ona Ataşark diyoruz, çünkü o esaret altında inleyen doğu milletlerine de örnek olmuştur" diyen Pakistan halkı Atatürk Cumhuriyetinin önemini vurgulamıştır. Jeopolitik konumu tarihi geçmişi nedeniyle Türkiye, dün olduğu gibi bu gün de emperyalist ülkelerin göz koyduğu, iştahını kabarttığı bir ülkedir.

Haçlı baskısını her fırsatta kullanan ABD, AB ve İsrail son günlerde bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. ABD ve İsrail perde arkasında hain haçlı hünerlerini sergiliyorlar.
Barzani Güneydoğuyu, Esat Hatay'ı Yunanistan İzmir ve İstanbul'u kendi ülke haritalarında gösteriyorlar. PKK, PYD, DEAŞ ve FETÖ'yü başımıza bela eden haçlılar 17-25 aralık, 15 temmuz FETÖ hainliklerinin kirli oyunlarında ABD, Merkel , İsrail son kozlarını masaya koydular.

Bu aziz ve kutsal vatanın korunmasının tek yolu bilimsel ve teknolojik eğitim sistemine, modern silahlarla donatılmış milli orduya, imanlı gençliğe, sağlıklı sporculara, akılcı siyasetçiler yetiştirmeye önem vermektir. Ticaret bireysel kalkınmadır, sanayi toplumsal kalkınmadır.
Özellikle ağır sanayiye önem verip tankımızı, roketimizi, uçağımızı kendimiz üretip savunmada dışa bağımlılığı yok etmeliyiz. Yabancı silah, sporcu, mühendis, öğretmen arkeolog kurbanlıklar Cumhuriyet kimyamızı bozar.

Japonya'da milli rafting takımı dünya şampiyonu, ampute Milli takımımız Avrupa şampiyonu olurken 330.000 nüfuslu İzlanda milli futbol takımına yenilen Millilerimiz ile 11 yabancı futbolcu ile sahaya çıkan Galatasaray'ın durumları Cumhuriyetimize yakışan durumlar değildir.

Cumhurbaşkanımızın dünya 5'ten büyüktür sözü özlenen dünya barışı ve huzuru için gerçekleşmesi gereken, 196 dünya devleti adına asil, saygın bir adalet çağrısıdır. İnsanlığı birbirine kırdıran ABD, İngiltere, Rusya, Fransa, Çin'e gereken ders verilmelidir. Cumhuriyetimize yakışan bu çağrıyı herkes desteklemelidir.

Bize bu Cumhuriyeti emanet eden Sütçü İmam, Şahin Bey, Şerife Bacı, Nene Hatun, Kara Fatma, Koca Seyit, Hasan Tahsin'lere , Atatürk ve silah arkadaşlarına, 15 temmuz ve diğer şehitlerimize minnettar olduğumuzu, dualar okuduğumuzu belirtir;
"Yaşasın Cumhuriyetimiz derim"

Selçuk Dulkadiroğlu

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR