GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
10 Kasım 2020

Hareketli Gif

SİZLERDEN GELENLERİN KONUK YAZARI
SELÇUK DULKADİROĞLU
09.11.2020

Üyelerimizden sayın Selçuk Dulkadiroğlu web sitemize ATATÜRK ile ilgili bir yazı gönderip yayınlanmasını talep etmiş olup, ilgi yazı kendisine teşekkür ederek aşağıda takdim edilmiştir..

10 KASIM 2020
Cumhuriyetimizin kurucusu, devletimizin mimarı Yüce Atatürk’ü 82 yıl önce bugün ebediyete uğurladık. 10 Kasımlar bizim için yas günü değildir. Geçmişimizi, Türk milletinin ne acılar çektiğini, Atatürk ve silah arkadaşlarının yokluk ve yoksulluk içinde bu vatan için ne mücadeleler verdiğini hatırlama günüdür. Bugün; birlik, beraberlik, kenetlenme günüdür.

Dünya milletlerinden sayısız liderler gelip geçmiştir. Hitler, Mussolini, Franco, Salazar, Stalin, Lenin, Çavuşesku ve daha niceleri… Ama onlar, halkları tarafından nefretle anılmakta ve bugün heykelleri kırılmaktadır. Oysa Atatürk sevgisi, liderliği dost düşman herkes tarafından benimsenip her geçen gün bir çığ gibi büyümektedir.

1981 yılının BM UNESCO tarafından Atatürk Yılı seçilmesi, 147 ülkede sözleri, büstleri ya da heykellerinin bulunması, 4 binden fazla kitap okuması, öldüğünde; dış devlet başkanlarının üzüntülerini basına yansıtmaları ona verilen sevgi, saygı ve değerin, bir dünya lideri olmasının göstergesidir.
İngilizler; “Sadık bir müttefik, kahraman bir düşman, alicenap bir dost.” Yunanlılar: “Ebedi sanılan kin ve düşmanlıklar O’nun hak ve insaniyet şelalesinde eridi. O, özlenen dünya barışının ilk halkası olmuştur.” Çinliler: “Atatürk, Asya kıtasının da atasıdır.” Pakistan: “Siz ona Atatürk diyorsunuz, biz ona Ataşark diyoruz. Çünkü O, mazlum doğu milletlerinin de atasıdır.” Avustralya: “Bir başka kıtada yenilgiyi bize o tattırdı. Çünkü savunduğu, haklı vatan toprağıydı.”

Falih Rıfkı Atay: “Eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi yaşıyorsak, Yurdumuzu Batının pençesinden, vicdanımızı ve düşüncemizi Doğunun girdabından kurtarmışsak, bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, hepsini Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz.

Mahatma Gandhi: “Atatürk İngilizleri yeninceye kadar, İngilizleri Tanrı zannederdim.” Atatürk; ömrü boyunca bizi tutsak olmaktan, kul köle olmaktan, kan ağlamaktan kurtarmıştır. O, milli şuur ve şerefimizi tazelemiştir. O, mazlum milletlerin pusulasıdır.

Ey yüce komutan, büyük başöğretmen; milli birlik ve beraberlik ruhuyla çarpan kalbimizle, çizdiğin demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti ilkesiyle daha güçlü daha kararlı adımlarla yükselmeye devam ediyoruz. Sen rahat uyu Aziz Atam. Tüm şehit, gazi ve kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun.

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR