GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Orjan'da Sonbahar

Sonbahar, hüzün mevsimi, rüzgarların estiği, yaprakların sararıp döküldüğü, kışlık giysilerin hazırlanıp, dört duvar arasında geçecek uzunca bir zaman diliminin başlangıcı, yani mod'un değiştiği mevsim.

İstanbul'da, Ankara'da veya yurdun bir başka yerinde olanlar için yukarıdaki tarif istisnalar dışında doğru olsa da Orjan'da bu tarife uyan hiç bir benzeyiş yok, Orjan bugün yani 3 ekim sabahı yazdan farksız bir günde yataklarından kalkan site sakinlerine merhaba dedi.

Sahilde yürüyen, koşan, bisikletine binerek etrafına neşe ve enerji dağıtanların yanı sıra, çarşaf gibi denizde, mavinin o cezp edici tonu altında emniyet şamandıraları bile kusursuz bir şekilde sıraya girerek insanları içine almak için bir davetiyeden farksızdı.

Denizden çıkanlar söz birliği etmişçesine ağustos ayında böyle bir deniz görmediklerini anlatırken, dalgıçlar balıklarla yarışıyor, eşler ekim ayının, denizin, Orjan'ın tadını çıkarıyordu.

Değerli dostumuz sayın Metin Kayacan'ın ise bazı magandaların iskele üzerinde bıraktıkları pislikleri temizledikten ve yüzlerce sigara izmaritini toplayıp çöpe attıktan sonra denize girmesi takdir toplamanın yanı sıra bazılarına ders verir nitelikteydi.

Güneşlenenler, kitaplarını okuyanlar, banklarda oturarak ikinci baharlarını yaşayanlar hatta tuzlu arazide deniz börülcesi toplayanlar bile Orjan'da bugün kıskanılacak bir son bahar günü yaşadı. İyi ki varsın, teşekkürler Orjan... (Kaya Keten 03.10.2019)
 

Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
   
Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
   
Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
   
Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
   
Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
   
Orjan'da sonbahar Orjan'da sonbahar
 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR