GÜLÜMSEYİN ARTIK, ŞİMDİ ORJANDASINIZ..
Sayfa Başlığı
Adaylar

Önümüzdeki genel kurulda yönetime aday olduklarını açıklayan gruptan bir bildiri yayınlandı. Bildiride düşüncelerini, yapacaklarını ifade eden adaylar bayram sonrasında da bir bilgilendirme toplantısı düzenleyerek site sakinleri ile bir araya gelmek istediklerini belirtiler.

Camiamıza hayırlı olması dilekleriyle duyurulur. (Kaya Keten 10.08.2019)

SAYGIDEĞER ORJAN'LILAR

Daha güvenli, huzurlu ve temiz bir sitede yaşamak için, ortak aklı kullanarak, hoşgörülü, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışına sahip olarak, siteyi yönetmeye talibiz. Sitemizde yaşayan herkesi kucaklayarak, üyelerin dertlerini sabırla dinleyip, en iyi çözümleri üretmeye çalışacağız.

Önceliğimiz güvenlik konusu ve alt yapının iyileştirilmesi olacaktır. Güvenlik için taşıt tanıma ve kamera sistemi kurularak, ORJAN'a giriş çıkışların kontrol edilmesini amaçlıyoruz. Burhaniye Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü ile görüşülerek, mobil polis karakolu kurulması için girişimde bulunulacaktır. Altyapı konusu çok maliyetli bir konu olduğundan, öncelikle Burhaniye İlçe Belediyesinin, ORJAN alt yapısı ile ilgili bir program ve projesinin olup olmadığını araştıracağız. Şayet varsa, bu projenin bir an önce uygulanması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne yoğun bir biçimde girişimlerde bulunacağız.

Yönetim binası, havuz ve sokak lambalarında kullanılmak üzere güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde etmeyi ve bu konu ilgili olarak EPDK'ya başvuruda bulunmayı düşünüyoruz.

Yurt dışında veya içinde yaşayıp, araçlarını uzun süre sitede bırakan üyelerimiz için, bedeli ödenmek üzere, araçlarını koyabilecekleri bir kapalı otopark düşünüyoruz. Ayrıca üyelerimizin araçlarını sokak aralarına park etmemeleri için, uygun alanlara yeni otoparklar yapacağız.

Denizin temizlenmesi için gerekli çalışmalar yapılacak, konu ile ilgili olarak Bakanlık ve Büyükşehirle irtibata geçilecektir. Havuzun bakımı ve temizliği özenle takip edilecek ve personelin bu konularda uzmanlaşması sağlanacaktır.

Tretuvarlar daha güzel bir görüntüye kavuşturulacak ve bozulmuş bölümler kısa sürede düzeltilecektir.

Daha fazla ağaçlandırma yapılarak ve çiçek dikilerek, sitemizin hoş bir görüntüye sahip olması sağlanacak, canlılığını kaybetmiş, kurumuş ağaçlar sökülerek, yerlerine yenileri dikilecektir.

414 Çay Bahçesi, üyelerimizin daha rahat edeceği şekilde yeniden düzenlenecek ve internet erişimine açılacaktır. Zarar etmekte olan işletme, mutlaka karlı hale getirilecektir.

Sivrisinekle mücadele, belediye ile koordineli bir biçimde, yoğun olarak sürdürülecektir.

Kooperatifimize ait WEB sitesi en kısa sürede aktif hale getirilecek ve üyelerimizin bütün işlemleri buradan şeffaf bir biçimde takip etmesi mümkün olacaktır. Yapılan bütün satın almalar, harcamalar ve ihaleler siteden yayınlanarak, üyelerimiz bilgilendirilecektir.

Kiracılarla görüşülerek kiraların zamanında ödenmesi için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Kira kontratları incelenecek, gerek duyulduğunda, kira kontratları kooperatif lehine yeniden düzenlenecektir. Atıl durumdaki kapalı ve açık alanlar, yeniden değerlendirilecek ve katma değer yaratacak duruma getirilecektir. Kooperatifimize gelir getirici düzenlemelere ve yatırımlara ağırlık verilecektir.

Üyelerimizin daha çok kaynaşması, ortak duygularda ve değerlerde birleşmesi için kültürel ve sosyal etkinlikleri artıracağız. Sinema günleri ve müzikli eğlence geceleri düzenleyeceğiz, çeşitli sanat ve kültür dernekleri ile görüşerek konserler gerçekleştireceğiz.

Her yıl sezon başlamadan, mayıs ayında, üyelerimizle bilgilendirme toplantısı düzenleyeceğiz. Bu toplantıda hem üyelerimizin site ile ilgili görüşleri ve eleştirileri alınacak, hem de hoşça vakit geçirmeleri sağlanacaktır. Aynı şekilde buna benzer bir toplantıyı, yaz sezonu sonunda da yapmayı düşünüyoruz.

Gençlerin ve çocukların yaz sezonunda zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri ve bazı yeteneklerini geliştirebilmeleri için, onlara yönelik bazı etkinlikler planlıyoruz. Spor hocaları eşliğinde kısa süreli yüzme, basket, voleybol ve tenis dersleri, satranç, fotoğraf, resim v.s konularında yarışmalar, enstrüman, el işi ve resim kursları, günübirlik sportif ve kültürel geziler düşünüyoruz.

2020 yılında yapılacak olan 42. olağan genel kurulda yönetime talip olduğumuzu bilgilerinize sunar bu vesile ile en içten duygularımızla kurban bayramınızı kutlarız.

Saygılarımızla

ADAYLAR

Mehmet Aydın Fettahoğlu Nijat Yumuşak, Sabri Çağlar, İsmail Aydoğdu Serap Karadağ

Adaylar

 
Seni Seviyoruz Türkiyem
     
 
     
Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum Demeyin Sitemizi Sık-Sık Ziyaret Ederek Orjan Hakkında Her Şeyi Öğrenin!
TÜM TELİF HAKLARI SAKLIDIR